Blogda artık yepyeni bir bölüm var: Styleography! Stiline hayran olduğum isimlerle buluşup stil geçmişlerini konuşacağım. Hepimiz eski fotoğraflara bakınca “ Bu ben miyim? Onu nasıl giymişim? Saçım ne kadar kötüymüş” demişizdir. Yaşımızla, yaşadıklarımızla biz de değişime, gelişime uğruyoruz stilimiz de… İşte artık bunu konuşacağız. Sizi de okumaya bekleriz;) İlk konuğum stilini çok beğendiğim canım arkadaşım Alara Kap. Wang’lerimizi giydik, karşınızdayız;)

Stilini nasıl tanımlarsın?

  • Düşünülmemiş, erkeksi, sade.

Senin de daha önce bayılarak takip ettiğim bir blogun vardı. Saçların uzundu, siyahtı.. Bugüne kadar olan stil geçmişini nasıl değerlendirirsin?

  • Yaşadığım şehirler, beraber olduğum insanlar, izlediğim filmler, tanıştığım insanlar, çalıştığım işler… Bunların hepsinin ister istemez ufak tefek katkıları oldu tarzıma, fakat her zaman sade giyinmeyi severdim. Mesela sarışın olduğum zamanlarda mat renkler dışında renkli hiçbir şey giydiğimi hatırlamıyorum. Bazen topuklu ayakkabıları ayağımdan çıkartmak istemiyorum, bazen sırf siyah giymek istiyorum, bazen saçlarımı açmak hiç istemiyorum… Ama hepsinin temelinde ben varım: abartısız, çok düşünmeden giyinen ben:)

Kadınlara birkaç stil ipucu verebilir misin? Stil sahibi olmak için neler yapmalılar?

  • “Stil sahibi olmak için şunu yapın” diyecek kadar bilgim olduğunu düşünmüyorum. Benim için stil sahibi bir insan istediği gibi giyinen bir insandır. Stiline bayıldığım çoğu insanın giydiği çoğu kıyafeti ben giyemem mesela. Kendini giydiğin kıyafette mutlu hissettiğinde bambaşka bir enerji yayıyorsun etrafa, stil oradan geliyor bence.

The Guide dergisindeki editörlükten sonra şimdi de tarzını senle çok örtüştürdüğüm Shopi go’da görev alıyorsun. Bu süreç nasıl gelişti?

  • The Guide Istanbul’da çok güzel bir sene geçirdim. Çok şey öğrendim, hem kendim, hem Istanbul hakkında. Orada zamanımın dolduğuna da, farklı şeyler yapmak istemimden dolayı karar verdim. Freelance dönemimde Louis Vuitton’un Istanbul Guide’ına yazdım, yabancı sitelere moda editörlüğü yaptım. Shopi go benim bir seneden fazladır takip ettiğim ve enerjisine hayran olduğum bir yerdi. Bir pozisyon şansı çıkınca hemen üzerine atladım. Çizgisini bu kadar net belirten bir yerde çalıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.

asenasaribatur (12) asenasaribatur (11) asenasaribatur (18) asenasaribatur (1) asenasaribatur (2) asenasaribatur (14) Saçları uzunken de kısayken de, sarı da olsa siyah da… Hiç fark etmez o ne yapsa, ne giyse öyle güzel taşır ki gözleri üzerine çekmeyi başarır. Sizce de öyle değil mi?alara stylographyPhotos by Burcum Baygut

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yap

Your email address will not be published. Gerekli alanlar *