Moda haftası kombinlerimi paylaştıktan sonra sıra defile ve organizasyon yorumlarımda…

Ne yazık ki organizasyon bu yıl da çok iç açıcı değildi. Mekan seçimi önceki senelerden daha kötüydü. Defile alanına gidiş o topuklu ayakkabılarla oldukça zordu. Sokak modası fotoğrafları için poz vermemiz için ise alan çok kısıtlıydı. Bütün gün defile alanında olan ve karnı acıkan ziyaretçiler bonfile fiyatına buz gibi sandviçlere mecbur kaldı. Henüz defile konusunda deneyimi olmayan PR şirketleri defile öncesinde uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu. Neyse ki her sezon olduğu gibi L’appart PR imdadımıza yetişti. Bundan sonraki sezonlarda daha güzel organizasyonlar olacağına inancımız tam!

Defilelere gelecek olursak… Yetersiz bulduğum, konseptini anlayamadığım (!), styling konusunda hatalı gördüğüm koleksiyonlar vardı. Fakat hepsinden bahsetmek yerine en beğendiğim defilelerden bahsetmek istiyorum. Ve yine tüm tasarımcıların emeklerini saygıyla alkışlıyorum.

Deniz Berdan; Deniz Berdan yine eğlenceli baskıları, renkleri ve desenleriyle karşımızdaydı. “Benim pisipisim, benim kararım” sloganıyla birbirinden sevimli pisipisiler podyumda boy gösterdi. Konsepte uygun styling ve saç-makyaj ise koleksiyonun gücünü destekliyordu.

deniz berdan (2) deniz berdan (5)

Emre Erdemoğlu; Erkek koleksiyonları içerisinde favorim Emre Erdemoğlu’na ait birkaç sezondur. Giyilebilen, yenilikçi, dinamik ve modern bir erkek Erdemoğlu’nun yarattığı. Ölümsüzleşmiş kimse anlamına gelen “Mengütay” adını verdiği son koleksiyonunda bordo ve mor tonları ön plandaydı. Alexander Kokoskeriya’nın nefis stylingi ise yine konuştu…

emre erdemoğlu (2) emre erdemoğlu (3) emre erdemoğlu (4)

emre erdemoğlu (1)

Zeynep Tosun; moda haftasının en çok konuşulan defilelerinden biri Zeynep Tosun’unkiydi. Jazz isimli couture koleksiyonunun kusursuz işçiliği, koleksiyonun bütünündeki zarafet, renkler, enfes tasarımlar ile Tosun bizleri bir kez daha kendine hayran bıraktı. Jazz tınılarıyla uçuşan püskül detaylarıyla hipnotize olduk diyebilirim. Defilede tanıtılan parçalar Sonbahar-Kış değil, İlkbahar-Yaz sezonuna ait olduğu için de ayrı bir mutluluk yaşıyorum. Siz de bu sezonda özel bir davet için ne giyeceğinizi biliyorsunuz artık…

L60A2709 L60A2724 L60A2735 zeyenp tosun (1) zeyenp tosun (2)

Mehtap Elaidi; bu yıl moda dünyasındaki 15. Yılını kutlayan tasarımcı, bu deneyime yakışacak enfes bir koleksiyonla karşımızdaydı. Beyaz gömlekleri, çizgi desenleri, fırfır ve volanları koleksiyonun temelini oluşturan ve gerçekten son derece başarılı detaylardı.

mehtap elaidi (1) mehtap elaidi (2) mehtap elaidi (3)

Burçe Bekrek; kendisinin arkadaşım olduğunu, tasarımlarına bayıldığımı beni takip edenler bilir. Ama asla arkadaşım diye söylemiyorum yine çok başarılı bir koleksiyonla karşımızdaydı Burçe Bekrek. Kumaş kalitesi, ince işçiliği, imzası haline gelen sırt detayları ve yine kendi tasarladığı ayakkabı ve çantalarıyla büyüleyici bir defileye imza attı. Fark eden oldu mu bilmiyorum ama bir paltoyu 3 farklı şekilde giydirdi ve yine fonksiyonelliğini vurguladı. Renkleriyle, detaylarıyla ve minimal çizgisiyle detaylarda gizli bir farklılık yansıttı fakat temelde yine tarzına paralel bir duruş sergiledi. Kendi tarzını her koleksiyonda yansıtmak ama farklı olabilmek onun işi. Sonbahar- Kış sezonunda her parçayı aşkla giyeceğim şimdiden duyurulur.

burçe bekrek (6) burçe bekrek (3) burçe bekrek (4) burçe bekrek (5)

White Posture; klasik beyaz gömlek klişesini farklı tasarımlarıyla yıkan White Posture yine farklı bir sunumla karşımızdaydı. Koleksiyon bir bale performansı eşliğinde sunuldu ve izleyenlere çok keyifli dakikalar yaşattı.

white posture (1) white posture (2)

Show deyince ise Maid In Love, Les Benjamins’den bahsetmek gerek. Hande Çokrak’ın tasarımcılığında Maid In Love markası “Save the Galaxy – Get the Girl” temasıyla adeta başka bir dünyaya ait renkli, eğlenceli desenleri, giysileri; farklı koreografisi ve müzik seçimleriyle bizleri kendi dünyasına konuk etti.

maid in love (2) maid in love (5) maid in love (6)

Les Benjamins ise “Spice Soldier” adını verdiği Sonbahar-Kış koleksiyonunu; 1001 direk sarnıcında çok farklı bir atmosferde izledik. Defile sonrasında gerçekleşen after party ise çok konuşuldu. Ve benim için moda haftasının son defile ve partisi oldu. Bir sonraki sezon görüşmek üzere.

les benjamins (4) les benjamins (5)

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yap

Your email address will not be published. Gerekli alanlar *